Byť prítomný je oveľa ľahšie, než si myslíte

ČO TO VLASTNE ZNAMENÁ PRÍTOMNÝ OKAMŽIK?

  • Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo to vlastne je prítomný okamžik?
  • Ako sa v prítomnom okamžiku = teraz v skutočnosti cítite?
  • Čo sa nachádza za povrchovým vnímaním ega = mysle a emóciami, ktoré aktuálne prežívate?

Možno už začínate cítiť, že za tým povrchovým vnímaním seba ako mysle = ega je kľud. Hlboký pokoj na pozadí všetkého, čo sa deje na povrchu. Okolo. Vo fyzickom svete, ktorý často vnímame ako ten jediný pravdivý.

  • Ako však dokázať tento stav blaženosti zažiť a uvedomovať si ho v každej chvíli?
  • A ako si ho dokázať udržať natrvalo?

To je to, čo je v dnešnej dobe tak veľmi dôležité. Musíme si uvedomiť, že jediné, čo dokážeme skutočne zmeniť, sme my sami. Jedine skutočná vnútorná transformácia sa môže odraziť vo vonkajšom svete.

Je nutné nekráčať formou odporu a boja, ale naopak ísť cestou vnútornej transformácie, ktorá bude vidieť aj vonku.

VNÍMAJTE SAMI SEBA AKO VNÍMAJÚCE VEDOMIE

Vnímať sám seba ako vedomie…

Práve v tom je tá hlbšia úroveň tu a teraz. Je to stála a zároveň bdelá prítomnosť. Čistá prítomnosť. Je to esencia toho, čím naozaj všetci sme. Inými slovami hlboké uvedomovanie si seba ako vedomia.

Možno dnes ešte môže byť trochu kontroverzný názor, že naša osobnosť, ktorú vnímame ako to jediné dôležité, je len povrchový fenomén. Verím, že za pár rokov už to bude úplne normálny názor.

  • Ako sa na vedomie teda napojiť? Ako ho pocítiť, aby ste vedeli, o čom to tu hovorím?

Veľmi jednoducho!

Uvedomte si svoj dych, zavrite si oči. Uvoľnite krk, hlavu, čeľuste. Len dýchajte a buďte v sebe. V určitý moment si začnite uvedomovať prúd zlatého svetla, ktorý vami prúdi zvrchu. Nechajte túto energiu sebou preniknúť, nechajte ju plynúť, nechajte ju skrz vás tvoriť.

Uvedomte si, že vaše telo je veľmi živé v každom okamžiku a táto energia ním prúdi. Uvedomte si, že každá bunka vo vašom tele obsahuje túto pulzujúcu energiu.

Dialo sa to vždy, teraz si to len začínate zvedomovať. Nebráňte sa tomu, čo je. Prijímajte to a pracujte s tým. Nechajte sami seba byť a žiť 🙂

NEIDENTIFIKUJTE SA SO SVOJIMI MYŠLIENKAMI

Buďte stále iba vedomím na pozadí tej myšlienky. Tá myšlienka, ktorá sa objaví, nech už je akákoľvek, nie je v skutočnosti problémom. Je to LEN myšlienka.

Problém nastáva až vo chvíli, keď sa s danou myšlienkou identifikujete. Problém existuje iba v hlave. Skvelé je byť si vedomý myšlienky, hneď ako sa objaví. V momente, keď sa vynorí. A povedať si:

Aha! Zasa som sa skoro nechal/a uniesť touto myšlienkou.

Už len to je obrovský krok smerom k vedomiu. Uvedomovať si svoje myšlienky. Nie je potrebné s myšlienkami bojovať. Môžu byť prirodzene rozpustené vedomou prítomnosťou. V priestore vedomej prítomnosti nemusíte myslieť, keď nechcete myslieť. A môžete myslieť, keď chcete myslieť.

Toto môžete praktikovať naozaj každý deň. Každý okamih. Pozorujte svoju myseľ. Uvedomujte si, že nemusíte na každú myšlienku reagovať. Nemusíte sa každou myšlienkou znepokojovať.

Sú to LEN myšlienky a nič viac.

PREDLŽUJTE MEDZERY V MYSLENÍ

Keď uvidíte nejaký úplne nový predmet, je tam vždy minimálne 1 sekunda čistého vnímania, než ten predmet pomenujete. Prvý moment je vždy zmyslové vnímanie a až potom prichádza myšlienka, slovo, emócia atď.

Uvedomujte si tieto medzery, predtým než začnete myslieť. V každej situácii nie je v skutočnosti až tak dôležité, čo poviete alebo urobíte, ale váš stav vedomia.

Áno, s ľuďmi okolo je to často ťažké. Všetky výzvy v živote nás učia byť prítomnými. To, čo potrebujeme aj vždy dostaneme. Učte sa nereagovať na nevedomie = na ego. Nemusíte reagovať na niekoho názory, pripomienky či negácie. Je to len na vás. Môžete zostať prítomní a nepovedať nič. Môžete odísť. Môžete niečo povedať. Môžete niečo urobiť alebo zmeniť.

Táto slobodná voľba však existuje len v prítomnom okamžiku a nikde inde.

BUĎTE VĎAČNÍ ZA TO, ČO JE = ODOVZDAJTE SA PRÍTOMNOSTI

Jediný háčik je práve v tom, že v živote často nedostávame to, čo chceme, ale to čo potrebujeme. Buďte vďační aj za obtiažnych ľudí, aj za obtiažne situácie. Učia vás byť prítomnými, vedomými, vyrovnanými s tým, čo je. Základom je vždy váš stav vedomia v prítomnom okamžiku. Nehľadajte svätý grál niekde okolo. Niekde vonku. Nenájdete ho tam.

Ten najvyšší zmysel vášho života je prebudiť sa do vedomej prítomnosti. Zmyslom Vesmíru je prejavovať viac a viac vedomia skrz nás, ľudí. Vesmír sa prebudí skrz vás.

To je váš zmysel života.

O tejto téme diskutujeme aj v našej uzavretej skupine na facebooku Umenie žiť.

Pridajte sa k nám TU na vlnu prítomného okamžiku.

V skupine bývajú každú stredu pravidelné vysielania s názvom Trinásta komnata. Témy ako prítomný okamžik, kvantovanie, vedomé tvorenie reality, sila priania a všetko, čo k tomu patrí, sú u nás vítané a úplne normálne.

Teším sa na vás v skupine!

Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.