V tejto hre vyhráva každý

Život je hra, v ktorej svet dáva jedinú otázku: „Hádajte aký som?“

Zaujímavé je, že v tejto hre vyhrávajú všetci. Každému odpovedá podľa jeho predstáv. Svet súhlasí úplne s každým a nastavuje pred neho obraz, ktorý si objednal.

My sami formujeme vrstvu nášho sveta pomocou myšlienok. Vysvetlenie tohto procesu sa zakladá na niekoľkých princípoch.

Prvý princíp znie:

svet odráža váš vzťah k nemu ako zrkadlo. Do najmenšieho detailu zodpovedá tomu, čo si o ňom myslíte.
Prečo sa však spravidla uskutočňujú horšie očakávania, kým sny a túžby sa neplnia? Odpoveď nájdete v druhom princípe.

Druhý princíp znie:

Odraz sa formuje v jednote duše a rozumu. Ak si rozum so srdcom neprotirečia, vzniká neuveriteľná sila vonkajšieho zámeru, ktorá materializuje sektor priestoru možností zodpovedajúci obrazu myšlienok.

V živote však najčastejšie dochádza k tomu, že duša sa o niečo usiluje, zatia čo rozum pochybuje a nič nepripúšťa. Alebo naopak, rozum uvádza presvedčivé zdôvodnenia, kým srdce zostáva ľahostajné.

V jednote nepriazne sa rodí presne to, čomu sa chceme vyhnúť.

Táto technika funguje výhradne za podmienky splnenia druhého princípu. Je však ťažké sa zbaviť zákerných pochybností. Čo teda urobiť, aby to fungovalo.

Ak máte v súlade dušu s rozumom, treba si to uvedomiť, začať robiť akčné kroky k svojmu cieľu a dovoliť si uplatniť tretí princíp: duálne zrkadlo reaguje vždy s oneskorením. Nevŕtajte sa v pochybnostiach a obavách. Kráčajte, ako keby ste si išli zobrať, čo tam niekde na vás už čaká a prehrávajte si svoj úspech systematicky a dostatočne dlhý čas.

Čas je relatívny pojem, preto sa spoľahnite, že to, čo si želáte dostanete v pravý čas, keď na to budete pripravení. Nevzdávajte to pri prvých prekážkach ako všetci neúspešní. Dĺžka súvisí aj v závislosti od toho, kde sa práve nachádzate a aká komplikovaná cesta vedie k vášmu cieľu.

Pokiaľ rozum bude pochybovať o reálnosti toho, čo ste si zaumienili, obraz bude zostávať rozmazaný.

Niektoré rárohy z vlastného sveta sa len tak vyhodiť hneď nepodarí. Ide najmä o pocit viny, komplex menejcennosti, pochybnosti, nepokoj, obavy, nespokojnosť, nepriazeň či najhoršie očakávania. Znamená to, že ich treba liečiť.

Vypočujte si krátky, zaujímavý príbeh, ktorý stojí za zamyslenie.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

P.S. Pridajte sa do našej uzavretej FB skupiny Umenie žiť, kde sa nám môžete zveriť so svojimi snami, víziami a aj prípadnými neúspechmi, ktoré vás postretli na ceste.

Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.