Beta Pavle

V reálnom svete som žena, matka, lektorka, kamarátka ..., ale v prvom rade som človekom, ktorý hľadá zmysel, možnosti a silu na prežitie života, po ktorom túži. Táto cesta ma priviedla k mojim darom a poslaniu sprevádzať podobným putovaním každého, kto sa nechce uspokojiť s tým, čo mu prinesú okolnosti, ale kto chce prežiť svoj život - čo najviac, ako sa len dá podľa vlastných predstáv. Nikto sa nemôže vrátiť späť a zmeniť začiatok, ale môže začať kde práve je a zmeniť koniec.

Ak máte aj vy pocit, že si svoj život neriadite, ale že ste len súčasťou okolností a zabehnutého systému, pravdepodobne by to tak zostalo  dovtedy, kým si celkom jasne neuvedomíte, že máte možnosť svoj život vedome ovplyvňovať. Ak by vás zaujímalo ako na to, pridajte sa k našej uzavretej facebookovej skupine:

                  "Umenie žiť" 

V skupine sa delíme o hodnotné príspevky obohatené náučnými pravidelnými videoreláciami smerujúcimi k osobnostnému rastu.  Pripravte sa aj na to, že čo vám z bežného uhlu pohľadu pripadá neuskutočniteľné, po získaní nových poznatkov a osvojení si osvedčených praktík sa váš obvyklý pohľad na život zaručene úplne zmení. 

       Pridať sa TERAZ k fb skupine                            - je to ZADARMO

Buďte zdraví, šťastní a majte sa radi úplne za všetko.

 

Let's-relax

Po príchode do Švajčiarska som si zriadila vlastnú prevádzku Leťs - relax, kde pracujem ako terapeutka. Teší ma, že moje terapie sú rezervované už niekoľko týždňov dopredu. Stala som sa pre mojich klientov symbolom úľavy, relaxácie, načerpania novej energie a zdrojom cenných rád a odporúčaní pri ich konkrétnych zdravotných a osobných problémoch.

Množstvo neustále opakujúcich sa otázok klientov ma inšpirovalo napísať príručku, ktorá je  kompasom a východiskom z neľahkých životných situácií a ktorú ponúkam ako e-Book zdarma. Ak práve aj vy prechádzate ťažkým životným obdobím, alebo potrebujete niekomu známemu pomôcť, neváhajte, vyskúšajte : je vám k dispozícii.

Každý pondelok a piatok mám vyhradený pre seba, kedy vybavujem podnikateľskú byrokraciu, venujem sa samovzdelávaniu, čítaniu kníh, zbieram nové informácie o neobmedzenej veľkosti ľudského potenciálu a možnostiach osobnostného rozvoja. S nadšením sa oddávam kreatívnej tvorbe, videoreláciam a komunikácií vo svojej uzavretej facebookovej skupine Umenie žiť. Občas, ale naozaj len občas sa celkom rada oddám aj sladkému ničnerobeniu.

Vždy to tak ale nebolo

 Po 18 ročnom manželstve sa mi po rozvode s manželom úplne zrútil emocionálny a materiálny svet. Mala som pocit, že prechádzam okrajom pekla. Život mi pripadal prázdny a bezvýznamný. Cítila som sa byť sama, podvedená, zronená a oklamaná. Bola som pred psychickým zrútením. Trvalo to pomerne dosť dlho a vystupňovalo sa to do štádia, kedy som prestala komunikovat so svetom. Zavretá medzi štyrmi stenami som neotvárala dvere, nedvíhala telefóny a pomaly zaplavovala svoje slzavé údolie. Hľadala som odpoveď na otázku, či zobrať si život je slabosť, alebo odvaha. Odpoveď na túto otázku som však nenašla. Všetko len tak zahodiť mi nakoniec nedávalo žiadnu logiku.  Poznáte to, ako keď vám odzrazu čosi blikne v hlave. Neviem či zo strachu, alebo uvedomenia si vážnosti situácie, ma začala napĺňať túžba načisto zmeniť spôsob života a hnala ma predstava stať sa užitočnou. Prišlo to ako blesk z jasného neba a táto silná emócia ma vrátila späť do života . Nadšená som začala hneď aj konať. Bolo to rozhodnutie pre nový začiatok. Vedela som, že každopádne potrebujem zmeniť prostredie, v ktorom som sa cítila tak frustrovaná. Utrela som si teda slzy, obehala úrady, zbalila kufor a odletela.

Urobiť zmenu vás donúti buď čisté zúfalstvo, alebo silná motivácia

V okamihu môjho rozhodnutia som pocítila oboje. Do Nemecka som prišla bez akejkoľvek znalosti tohto jazyka. Nemala som na výber. Začala som pracovať v sklade na odbyte – v zime a v hluku. Vedela som, že len štúdiom nemčiny sa môžem posunúť ďalej. Tak som päť dní v týždni bola každé dopoludnie na intenzívnom kurze a potom do večera v robote. Po dvoch mesiacoch som si našla prácu masérky, ale kolobeh práce so štúdiom sa opakoval a pribudli mi ešte aj pracovné soboty. Makačka, ale až tu sa mi podarilo splatiť si všetky dlžoby vzniknuté na Slovensku. Dokonca som si kúpila auto a v lete som zobrala moje /vtedy už dospelé/ deti na dovolenku k moru.

Nemecko som si dlho neužila. Po necelých dvoch rokoch ma osud sám posunul do ďalšieho levelu.

Švajčiarsko? ... a tak som sa rozhodla dať si tú šancu.

Nové prostredie mi poskytlo dostatok času a priestoru na postupné realizovanie mojích snov a túžob. Nové výzvy, ďalší nový začiatok, nové predsavzatia a odhodlania. Prijala som za seba celú zodpovednosť a pustila som sa do podnikania.

Postupne som si vybudovala vlastnú firmu a stala sa svojim pánom. Každú voľnú chvíľu venujem mojej bádateľskej vášni a aktivitám vo facebookovej skupine Umenie žiť. Zbožňujem aj stretnutia samej so sebou. Vydávam sa na dobrodružné putovanie po stopách vedomého riadena mysle, pokúšam sa načúvať svojmu najvyššiemu ja a skúmam úžasnú symbiózu človeka s prírodou.

Fascinuje ma, ako ako volanie nášho najtajomnejšieho vnútorného hlasu - našej túžby a následne zámerné konkrétne konanie je schopné človeka doviesť až za hranice zdánlivo nedosiahnuteľných možností. Stačí len počúvať a vykročiť.

Pomáhať ľudom cítim ako svoje poslanie. Som vďačná za túto možnosť podeliť sa so svojími nahromadenými poznatkami a poskytnúť ich ďalej. Ponúkam vám možnosť skúsiť to so mnou. V samej podstate ide o celkom jednoduché metódy a postupové techniky, ktoré vás oslobodia z pút vlastných obmedzení a umožnia vytvrárať  vlastnú želanú realitu. Nie je to jednoduché, ale ani nemožné. Jedná sa o kus tvrdej práce na sebe a svojom osobnom rozvoji. Celé je to založené na vlastnom uvedomí a ponorení sa až do svojho najhlbšieho dna. Pri skutočnej úprimnej vôli to ale celkom isto môže zvládnuť každý a ja vás rada budem sprevádzať.

Nesľubujem žiadny zázrak, ale môžem vám sľúbiť, že ak sa cítite trochu zablúdený na ceste životom, nové poznatky a pohľady na svet vám pomôžu celkom určite vybrať sa tým správnym smerom.

Pridaj sa do uzavretej Facebookuvej skupiny: Umenie žiť