Návod na zmenu

Tento návod na zmenu je v skutočnosti istým druhom uvedomenia podstaty zákona príťažlivosti. Každý z nás má potenciál urobiť zmeny k lepšiemu. Viem, že to nie je úplne jednoduché, ale nie je to ani až tak zložité. Chce to len určitú dávku pozornosti a sebazaprenia.

Ale v skutočnosti sa stačí len na chvíľu zastaviť a trochu sa zamyslieť. No a potom záleží na každom z nás, čo s takým návodom urobí a ako s nim naloží. 

Ono to v podstate stojí za to ten návod vyskúšať, lebo mnohí robia dookola tie isté chyby a vďaka tomuto návodu si ich budú mať možnosť ustrážiť.  Deje sa to preto, pretože na začiatku uvedomenia a zamerania na svoj nový cieľ si príjemne prehrávame vedomé scenáre, ktoré máme v súlade so životným presvedčením, ako by sme chceli žiť.

Problém je v tom, že podľa zákona príťažlivosti sa nám tieto nové ciele neplnia väčšinou ihneď a ľudia preto prestávajú tomuto procesu veriť. 

Znovu pripomínam, že efekt síce nepôsobí okamžite kvôli aktuálnemu životnému štýlu, ale naozaj to má veľkú cenu to vyskúšať. Takže, aj keď sa začneme k sebe a okoliu už patričným úctyhodným spôsobom správať, ten proces potrebuje akýsi dojazd. Preto hneď nestrácajte trpezlivosť, pretože ten dojazd pôsobí niekedy ešte aj niekoľko mesiacov. Naše energetické polia sú nabité tými informáciami a nejde sa hneď preladiť na novú frekvenciu.

Keď už budete v tom zabratí, tak využite svoju silnú vôľu a motiváciu dokončiť proces, aj keď sa vám v živote nič, čo si prajete nebude diať. Vyskúšajte zotrvať a dajte tomu šancu. Potom verím, že oceníte svoju vytrvalosť. Tiež pripomínam, že logika v tomto prípade by vám mohla poslúžiť ako výhovorka, ale nie vždy sú tieto logické veci aj prospešné.

Uvediem vám 3 aspekty dôležité v tomto procese:

1. Myšlienky

Umožňujú nám vyjadriť túžbu a zámer. Vďaka ním môžme vyjadriť čo chceme a ako to môžme dosiashnúť. 

Problém je v tom, že mnoho ľudí sa necíti dobre v tom v čom práve je, a zároveň ale ani nevie čo by chceli. Dôležité je mať správne definovaný zámer. Ak náhodou aj vy neviete čo chcete, zamyslite sa nad tým, čo by ste nechceli. To človek keď je v rozpoložení vie väčšinou veľmi dobre. 

Napíšte si pod seba zoznam všetkého, čo by ste nechceli, čo si neprajete alebo z celého srdca nenávidite. Dajte všetku tú zlosť zo seba von. (prácu, svoje staré auto, nadváhu, studený byt …)

Oproti nežiadanej veci si napíšte, čo by ste teda chceli. (Dobrú prácu, nové auto, schudnúť – alebo mať peknú postavu, nádherný dom, byť bohatý, slobodný…)

Keď to už budete mať, tak sa zamyslite, ako s tých svojich želaní vytvoríte zámer. Môže to byť aj komplex viacerých prianí, ale iba tých,  ktoré vedú k tomu istému cieľu. 

2. Emócie a naše pocity

Sú pohonom v tomto procese. Tu prebieha vedomá tvorba reality používaním zákona príťažlivosti. Ale práve aj tu sa najčastejšie zasekávame.

Čo je teda príčinou zaseknutia?

  • Či už vedome, alebo nevedome často vytvárame protichodné myšlienky, čím vzniká nesúznejúca koncentrácia na aspekty zámeru.
  • Nevieme to celé spontánne precítiť. Tu treba odhodiť staré presvedčenia a prežívať nové ciele doslova ako herci vo filme. Pokiaľ chcete, aby sa váš zámer naplnil a zrealizoval, treba sa tejto úlohy naplno zhostiť. 

Teraz je potrebné prejsť do ďalšej etapy, kde svoje myšlienky dovediete do vizuálnej podoby. Naučte sa predstaviť si, že všetko po čom túžite už aj naozaj máte. Deje sa to tam niekde na pozadí vášho filmu, a vy to už vnímate. Je vám jasné, že musíte urobiť určité akčné kroky v ústrety svojmu cieľu, ale hlavne si to prestaňte spojovať s tým, že to budete mať až keď sa niečo udeje.

Už to máte, a ak ste na tej správnej ceste, tak sa budete dozaista cítiť skvele. Týmto návodom si po boku zákona príťažlivosti deň po dni vytvárate ten váš vysnený život.

3. Činy- odraz vášho konania

Treba pochopiť, že človek musí konať. Uvedomiť si svoju situáciu a prispôsobiť sa.

Od vtedy, ako začnete s týmto návodom zákona príťažlivosti pracovať sa vám začnú diať veci. Vo chvíli, keď zmeníte svoje uvažovanie a konanie, sa zmení celé vaše energetické pole a vám do života začnú prúdiť ešte spočiatku tie dojazdové negatívne veci (aj keď už tvoríte pozitívne).

Už som vám o tom písala. Ale znovu zdôrazňujem, že práve tu je tá fáza, kedy sa človek vzdáva, lebo si povie, že to nefunguje. Nepočúvajte mozog, že to je blbosť, alebo, že to spravíte inokedy. Nech je váš cieľ silnejší!

Je dôležité udržať myšlienky pri svojom zámere, a keď ich udržíte, dostavia sa skvelé pocity a pridu nové inšpirácie. Povedie vás to niekam, kde sa budete cítiť lepšie. Začne vás to vťahovať do situácii, ktoré sú pre vás prospešné.

Vyskúšajte to, stojí to za to!

P.S. Pridajte sa do našej uzavretej FB skupiny Umenie žiť, kde sa nám môžete zveriť so svojimi snami, víziami a aj prípadnými neúspechmi, ktoré vás postretli na ceste.

S úctou
Beta Pavle

Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.