Náplaste na krvácajúcu dušu

Bolo to v jedno krásne nedeľné popoludnie. Ďalšia z mojich aktivít znova nevyšla tak, ako som očakávala. Vlastne som ju nedotiahla celkom do konca, pretože som si myslela, že je to dosť dobré tak, ako to je. Prestalo ma baviť sa v tom vŕtať a urobiť to najlepšie ako dokážem.

Cítila som sa zúfalá a vyčerpaná. Mala som dosť tých neustálych vzostupov a pádov. Bola som naštvaná sama na seba a obviňovala sa, že veci nerobím perfektne a nedoťahujem ich do konca.

V hlave mi vírilo množstvo nových nápadov. Na stole som mala kôpky papierov z rôznych rozpracovaných tém. Každej z nich som sa venovala, iba pokým ma to bavilo. Vzápätí som prešla na ďalšiu a znova na nápade pracovala až do okamihu, kým ma nezaujal ďalší lepší, ktorým som sa začala horlivo zaoberať.

Vždy som mala niekoľko vecí rozpracovaných a pendlovala medzi nimi. Robila som všetko a nedokončila nič. Žiadny výsledok.

Posun dopredu bol obmedzovaný práve tým, že svoj čas a energiu medzi túto aktivitu delím. Viem, že je ideálne vybrať si jednu tému a dotiahnuť ju do konca. Ale ktorú? Chvíľu ma bavila jedna, potom sa mi zdala zaujímavejšia zas iná.

To je jeden z dôvodov, prečo až 90 % ľudí vzdá svoj sen v polovici cesty. Roztrieštený fokus. Keď príde rozhodujúci moment, tak človiečik radšej cúvne, pretože cúvnuť je omnoho jednoduchšie.

Prišla som na to, že jednoznačne príčinou tohto problému je absencia dlhodobých cieľov a chýbajúca vízia, kde sa človek chce nachádzať za rok, dva, päť…

Chýba tam konkrétna predstava, kedy zavriete oči a viete celkom presne, kde by ste sa chceli nachádzať a ako by ste sa chceli cítiť.

K takejto konkrétnej predstave vás môže doviesť trojdňová zážitková cesta vašou vlastnou víziou. Pochopíte, ako si pomôcť, keď sa necítite vo svojej koži. Odhalia sa vám nezmyselné dôvody stagnácie. Dozviete sa, aké kroky podniknúť, aby ste sa posúvali ďalej. Osvojíte si funkčnú stratégiu, ktorú môžete už navždy používať na riešenie svojich potrieb a prianí.

Prečo to s vami zdieľam?

Pretože mnohí z vás práve teraz prežívate podobný pocit. Nemôžete nájsť svoju vášeň a pravé naplnenie zmyslu života.

Možno si myslíte, že nemáte vrodenú vytrvalosť alebo schopnosť sústrediť sa na jednu vec. Že nikdy nič nedotiahnete do konca. Tak, ako som to mala aj ja.

Môžem vás uistiť, že takú schopnosť si môžete vypestovať, pokiaľ sa tak rozhodnete.

Dnes každý hľadá dokonalú vášeň a svoje veľkolepé poslanie, namiesto toho, aby začal pracovať na tom, čo ho baví. Je to celkom jednoduché. Vašim poslaním by malo byť to, čo robíte najradšej a prináša osoh alebo potešenie aj druhým.

Práve maličkosti, ktoré začnete rozvíjať vám dajú ten úžasný pocit. Presne ten okamih, keď sa vám podarí dojať samých seba. Robte veci, ktoré vás robia šťastnými. To, čo by ste chceli, a čo už dlho odkladáte. To, čo si pýta vaše telo a vaša duša. Začnite sa zaujímať o vaše túžby a sny.

Snažte sa uspokojiť vaše vnútorné dieťa.

Prečo by ste mali zostať prešľapovať na mieste? Váš nápad nemusí byť veľkolepý. Nemusíte čakať ani na osvietenie, ani na zmenu vonkajších okolností. Začnite hneď teraz. Buď sa meníte alebo zmenu odkladáte. Nič medzi tým neexistuje.

  • Čo odkladáte tak dlho, že už ani neviete, že to odkladáte? 
  • Čo, a prečo vás brzdí? 
  • Čo vám to nedovolí posunúť sa ďalej?
  • Čo to je? 
  • Čo keby teraz môžete niečo zmeniť, by vám úplne zmenilo život? 
  • Čo by to mohlo byť?
  • Čo tolerujete a už nechcete tolerovať?
  • Čo vám dáva alebo naopak už nedáva zmysel?

Pýtajte sa samých seba.
Je potrebné to myslieť s úplným, až bytostne vážnym vnútorným presvedčením.

Ak nedostávate odpoveď, znamená to, že nemyslíte otázku vážne!
Pýtajte sa znova a znova. Raz vám tá odpoveď príde.

Ten, kto nevie čo chce, sa necháva svetom prevalcovať. Tak to v živote chodí. Plní iba to, čo po ňom chcú druhí, pretože on sám je stratený.

Tiež som bola niekoľko krát zúfalá a plná beznádeje, kedy pre mňa život nemal zmysel.

Je to chvíľa, kedy začnete uvažovať či si život odkrútite v práci, ktorá vás nebaví, zoberiete svoj plat a nejako to do penzie vydržíte. Každý má možnosť výberu.

Alebo si postupne začnete plniť svoje sny a tešiť sa zo života.

Ako sa zbaviť strachov, limitujúcich presvedčení, hnevu, zlosti, nenávisti, ako sa naučiť ovládať svoje myšlienky a pocity vám odhalím v e-knihe Tam a vtedy, ktorú som s láskou pre vás pripravila.

Tak čo? Máte už svoju odpoveď?

S úctou
Beta Pavle

Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.