Kedy a prečo nastáva kľúčový moment rozhodnutia?

V určitom momente až 90 % ľudí vzdá svoj sen a vráti sa robiť obyčajnú prácu a žiť priemerný život.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ak nie ste s niečím spokojní, je na čase určitú etapu života uzavrieť. Jednoducho nechať plávať, čo vám už neslúži a využiť príležitosti, ktoré sa naskytajú. Dnes má každý možnosť si vedome tvoriť život podľa vlastných predstáv..

Netvrdím, že je to jednoduché a všetko sa deje bez problémov. Žiaden problém sa však nedá vyriešiť na tej istej úrovni, na ktorej vznikol. Je potrebné zmeniť spôsob myslenia a posunúť sa do vyššej úrovne vedomia. Teraz máte v rukách ten správny tromf.

Jediným elementom zaručujúcim úspech je vaše Ja. Kľúčom je zachytiť tiché vnútorné volanie.

Dlho som nevedela čo chcem. Vo svojich detských snoch som bola speváčkou, kozmonautkou, alebo maliarkou. Nemala som však ani tušenie, ako by som sa tým naozaj mohla stať. Musela som poslúchnuť, želanie mami ísť študovať ekonomickú školu…

Tak ďaleko od mojich snov.

Každý deň bol taký istý. Nevedela som nájsť zmyslel v tom, že robím čo ma nebaví. Myslela som si, že je v poriadku žiť život podľa vonkajšej autority. Takto proste funguje život.

Vnútorne som s tým nesúhlasila, ale nevedela som ako z kola von. Odmietala som však bežať krysí maratón ako škrečok v koliečku. Zbalila som sa a odišla z kancelárie do sveta…

Približne pred piatimi rokmi sa mi dostala do rúk kniha o ovplyvňovaní vlastnej reality. Začala som sa intenzívne zaujímať o poznatky kvantovej fyziky a zbierala všetky dostupné informácie o energeticko-informačnom poli Univerza. Začala som intenzívnejšie vnímať svoje vnútorné volanie a dávať si to celé do súvisu.

Takmer všetky články, e-booky a online kurzy zameriavam na osobný vplyv vnútornej energie a vzájomné prepojenie sa s energeticko-informačným poľom Univerza.

Kľúčové je, že som o správnosti tejto teórie presvedčená každou bunkou svojho tela. Viem, že sloboda nepríde zo dňa na deň a že ma čaká ešte nejaký ten vzrušujúci úsek cesty. Teraz však už viem, že po nej kráčam za svojim cieľom.

Mne osobne oslobodenie sa od systému dáva najväčší zmysel. Oslobodiť sa v čo najväčšej miere a začať kráčať svojim smerom bolo to jediné, za čo som bola a dodnes som ochotná urobiť maximum.

Niekedy prichádzali momenty, že som myslela, že to vzdám. Na viditeľné miesto som si umiestnila moju výzvu: „Môžeš kričať, môžeš plakať, ale nesmieš to vzdať!“

Veľakrát som stála pred svojou nástenkou vízií a túžob a mala som pocit, že sa zadusím a skolabujem. Bolo to miestami veľmi ťažké. Stála som tam so slzami paralyzovaná a prekonávala svoj vnútorný strach pred touto obrovskou výzvou.

Za žiadnu cenu som sa nechcela vrátiť späť do kolotoča, aj keď som ešte miestami čiastočne musela, ale vedela som, že to bol pre mňa úsek cesty, ktorý smeroval k môjmu cieľu.

Bol to vždy ten moment, kedy 90 % ľudí vzdá svoj sen a vráti sa robiť obyčajnú prácu a žiť priemerný život. Chcem vás týmto povzbudiť, že môžete sa síce čiastočne vrátiť do istoty, ktorá vás podrží, ale nemusíte zo svojej cesty úplne odbočovať.

Máme v hlavách zasadené semienka, že nemôžeme žiť v blahobyte a máme pekne poslúchať a byť šróbikom v systéme. Veľmi ťažko sa lámu tieto presvedčenia, pretože si myslíme, že tak je to správne. A tak väčšina ľudí žije v mentalite nedostatku, ktorá im často aj bráni s niečím čo i len začať.

Vykročiť na vlastnú cestu chce odhodlanie a vieru. Nedeje sa to samo. Toto neznámo ďaleko presahuje komfortnú zónu. Preto väčšina radšej príjme priemerný život, pretože je ťažké meniť seba a tie zaryté presvedčenia.

Mnohí radšej príjmu zúfalo malé vízie, pretože sa boja zmeny a zlyhania. Pravdou je, že každý chce vidieť dopredu výsledky, aby im uveril a potom bol ochotný niečo zmeniť. Dúfajú, že sa najskôr musia zmeniť vonkajšie okolnosti, aby boli ochotní oni sami niečo zmeniť.
Lenže takto to nefunguje.

Najskôr treba veriť a urobiť všetko pre svoju víziu a až potom sa ten sen môže premeniť v realitu. Viem, že je to ťažké. Neexistuje nič také ako zaručené výsledky. Napriek tomu, pokým nebudeme veriť, nemôžeme ich dosiahnuť.

Ja vždy hovorím: „Otázka neznie či je to možné alebo nie. Otázka znie, či to naozaj chcete!“ Či vám to dáva zmysel. Či taký život, aký ste si vysnívali naozaj chcete žiť.

„Či si už myslíte, že to dokážete alebo nie, v oboch prípadoch máte pravdu.“ Henri Ford

Každý z nás má inú osobnú víziu. Niekto chce cestovať, niekto podnikať z pláže, niekto si chce kúpiť statok a starať sa o kone, odsťahovať sa do hôr, niekto chce mať viac času pre seba, rodinu, niekto chce mať drahé autá, dom s bazénom…

Kľúčové je vedieť, čo konkrétne od života chcete či vás to naozaj urobí šťastných a dá pravý zmysel.

Mne trvalo celých päť rokov, kým sa mi začal sen premieňať na realitu. Cestou som prechádzala výšinami, ale miestami aj padala celkom na dno. Znova a znova som vstala a začínala odznova. Učila som sa nové veci, pracovala na sebe a snažila sa zmeniť svoje postoje, presvedčenia a celkový životný štýl. Vedela som, že ja musím meniť to, čo chcem zmeniť.

Hnala ma vpred túžba žiť svoj sen. Vrátiť sa naspäť do systému by pre mňa znamenalo väzenie a taký život pre mňa nemá zmysel. Ako to máte vy?

Pýtajte sa samých seba:
Kto som teraz?
Čo viem? Aké sú moje schopnosti? Čo vlastne chcem?
Čo potrebujem k tomu, aby som dosiahol/la svoj cieľ?
V čom sa potrebujem vzdelávať? Zdokonaliť?

Osobne poznám množstvo ľudí, ktorí nie sú so svojim životom spokojní a napriek tomu nie sú ochotní nič zmeniť. Radšej sa sťažujú a nadávajú na vonkajšie okolnosti.
Chceli by žiť život svojich snov, nemajú dostatočné sebavedomie a nehodlajú meniť svoje názory, vzdať sa neprospešnej časti svojej identity, zlozvykov, názorov a odmietajú robiť veci inak.

Odmietajú ísť za svojou víziou, ktorá by ich mohla viesť od obmedzenosti k vyššiemu vedomiu a splneniu túžob a snov. Viete už, kam patríte vy?

P.S. Pridajte sa do našej uzavretej FB skupiny Umenie žiť, kde sa nám môžete zveriť so svojimi snami, víziami a aj prípadnými neúspechmi, ktoré vás postretli na ceste.

S úctou
Beta Pavle

Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.