Cesta, ktorá má zmysel

Kto by povedal, že len jedno uvedomenie stačí na to, aby si človek v živote nepremárnil svoje jedinečné príležitosti. Dve komodity určujú, ako kvalitne dokážeme život prežiť. Záleží na tom, ako ich budeme investovať. Každý z nás sa rodí ako investor. A nie je to len o peniazoch.

Čo sa dá pod investovaním predstaviť?

Od detstva denno-denne investujeme do najrôznejších činností. Dve najvzácnejšie komodity – svoj čas a energiu. Predstavte si, že investujete tieto komodity ako zdroj alebo ako prostriedok na niečo, čo vám zmení život v budúcnosti. Denne si tak či tak svoj čas a energiu míňame, či si to uvedomujeme alebo nie. Otázkou ostáva: „Ako?!“. Je škoda ich premárniť náhodnými činnosťami alebo ich doslova zabíjať.

Všetci máme čas v realite vymeraný rovnako a energiu čerpáme a vybíjame podľa toho, ako s ňou dokážeme hospodáriť. Mnoho ľudí si túto prirodzenosť ani neuvedomuje a plytvá týmito vzácnymi darmi, ako by tu mali byť večne. A pritom ich to ani neurobí šťastnými. A ak, tak možno iba na chvíľu.

Keď človek nemá cieľ, cesta môže byť všeliaká.

Naplánujte si svoje šťastie a vydajde sa za ním. Ideálne je investovať svoj čas a energiu napríklad do zámeru, ktorý nám v budúcnosti prinesie okrem radosti a šťastia aj financie.

Peniaze si nájdu cestu k správnemu zámeru.

So zámerom na určitý cieľ zasievame semienka, čo pokladám za užitočnú investíciu. Práve tá má najväčší predpoklad, že správne a vášňou investovaná energia a čas nám prinesú aj peniaze.

Keď pracujete v práci, ktorú nemáte radi len preto, aby ste zarobili peniaze, predávate pod cenu svoje drahocenné komodity, za cenu, ktorú vám niekto aspoň niečo zaplatí. Potom však kvôli únave a stratenému času neostáva priestor na to, aby ste mohli svojou vášňou a niečím, čo je vaše, čo vás napĺňa a čo milujete vytvoriť ozajstnú hodnotu, prospešnú pre všetkých.

Keď investujete do svojho zámeru, môžete všetky komodity koordinovať. Môžte ich rozdeliť do oblasti zdravia, vzťahov, osobného rastu, koníčkov…

Peniaze si vždy nájdu cestu k tomu, kto má správne zámery. Investujte do svojho projektu, ktorý ste vymysleli alebo do koníčka, ktorý vám urobí radosť. Investujte do kvality svojho života a vzťahov. Starajte sa o svoje dary ako o vzácny poklad a vytvorte si kvalitné zázemie.

Hromada peňazí v banke vás neučiní šťastnými. Dôležité je samozrejme starať sa aj o svoje peniaze, ale nezabudnúť pri tom udržiavať sa vo forme, zdraví, premieňať všetky činnosti s vďačnosťou a láskou a robiť to, čo vás napĺňa.

Kultivujte si svoj zámer. Robte si radosť, rozosievajte semienka a starajte sa, aby v láske porástli do finančnej hojnosti. Investujte čas a energiu do cesty, ktorá má zmysel.

Ťažko sa životom kráča keď nepoznáte cieľ. Až 80 % ľudí robí niečo iba „akože“.

A ak aj nejaký zámer majú, tak nedajú do toho všetko. Je veľmi vzrušujúce odovzdať sa svojej vízii. Cítiť sa ako kaskadér alebo ako blázon. Odovzdajte sa svojmu zámeru s vášňou až posedlosťou. Takto investovaný čas a energia budú vašim zadosťučinením. A vtedy si môžete byť istí, že nemusíte myslieť na peniaze. Oni samé prídu za vami.

Tu začína zmysluplná cesta: MAGICKÁ ZMENA

Štítky:
Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.