Kľúčom uzdravenia je emocionálne liečenie

Zdravie a choroba nie sú náhodné stavy.

Stáva sa, že keď nás niečo trápi, riešime následky namiesto toho, aby sme odstránili príčinu. K podstate problému sa dá ale dostať, iba ak sa rieši na najhlbšej úrovni. Na úrovni duše a nášho vyššieho vedomia. Záleží na každom z nás, pretože zdravie a choroba nie sú náhodné stavy. Konkrétne časti tela človeka sú vyjadrením spôsobu prežitého života. Nemožno ich chápať izolovane, pretože sú ovplyvnené sieťou okolností, vzťahov, udalostí, prežitkov a skúseností každého z nás.

Choroby poukazujú na problém, s ktorým sa budeme vo svojom živote opakovane stretávať, pokiaľ sa s ním plne nezmierime a nezačneme zaoberať na duchovnej úrovni.

Prečo to tak je?

V rannom detstve, približne do siedmeho roku života si naše podvedomie ukladá všetko, čím sa budeme automaticky riadiť po celý život.

Je to taký autopilot, ktorý funguje aj bez nášho plného vedomia a reaguje v rámci obranného systému prežitia. Sú to naše návyky, postoje, presvedčenia…

Prechádzame rôznymi prežitkami aj tými menej príjemnými. Z toho vznikajú traumy a s nimi spojené civilizačné ochorenia. Všetky duševné rany, akými je napríklad nespravodlivosť voči našej osobe, rôzne fyzické či psychické ublíženia, poníženia a pod. si vytvorili cestičky v našom vnútornom obrannom systéme. Ten sa nás snaží (automaticky spustením reakcií)ochraňovať vždy, keď nám niečo alebo niekto hoci len v náznakoch pripomenie starú ranu.

Vzápätí sa spúšťa lavína návykových vzorcov správania, zaplaví nás vlna vlastných prežitkových presvedčení a jednáme neuvážene na autopilota, hoci momentálna situácia by si to vôbec nemusela vyžadovať.

V momente, keď si naše zranenia (takzvané tiene, ktoré nás prenasledujú) uvedomíme, môžeme sa s nimi zmieriť, uvedomiť si ich a pomerne jednoduchou technikou sa naučiť naprosto prijať.

Ale až keď ich príjmeme sa s nimi dokážeme zmieriť. Treba si však v prvom rade pripustiť, že daná záležitosť je súčasťou našeho života.

Väčšinou, aj po plnom uvedomení si tejto skutočnosti nie je možné okamžite prejsť k prijatiu svojho tieňa. Svoje tieňové stránky môžeme nenávidieť, hanbiť sa za ne a môžu nás neznesiteľne hnevať. Treba však začať s tým, že im dovolíme existovať. Z najväčšej pravdepodobnosti sa v našom živote neprejavujú permanentne. Začnite ich sledovať. Akonáhle sa vám podarí uznať ich existenciu, budete pripravení sa s nimi aj zmieriť. Zmierenie znamená vašu vnútornú prácu. Kontempláciu, rozmieňanie okamihov na drobné a podstúpenie procesu odstraňovania nežiadúcich emocionálnych vrstiev. Niekedy je to veľmi bolestivé, ale prináša to vzácne plody. Preberáte tým zodpovednosť sami za seba a za niečo vo vnútri vás. Je to samotné rozpustenie tieňa, ktorý ste si uvedomili a vedome prijali.

Rozpustenie prijatého tieňa je pomerne jednoduchá záležitosť. Keď to máte vo vnútri konkrétne pomenované a svojim spôsobom spracované, zhlboka sa nadýchnete a tieň, alebo tú nežiadanú emóciu so všetkými dôsledkami vydýchnete do stratena 😀.

Nie, až také jednoduché to nie je. Popíšem vám ale jeden princíp spracovania tieňa.
Z múdrosti tohto princípu sa naučíte, že v živote vždy dostávame to, čo potrebujeme v momente, kedy to potrebujeme. Umožňuje nám naplno prežiť to, čo máme práve teraz. Ukazuje nám, že všetko je tak, ako má byť. Dáva nám dôvod prijať samých seba takých, akí sme.

Keď dovolíme potiažam a nepríjemnostiam proste iba tak byť, naše vnútorné rozpoloženie čoskoro začne prechádzať zmenou.

Viac ako by ste sa svoje nepríjemné emócie snažili zmeniť alebo ich ovládať zvnútra, nechajte ich, aby boli prítomné a vaša myseľ bude odpočívať.

Bolestivé pocity sa vám nemusia páčiť. Nemusíte sa ich snažiť prijať. Môžete ich dokonca aj nenávidieť. Najdôležitejšie v tomto procese je vaša ochota a veľkorysosť dovoliť uskutočňovať prejav života vo vás.

Ak by ste nedovolili tým pocitom vo vás žiť, popierali by ste tým život v sebe. Utekali by ste zo svojho vnútorného života, ale bolesť a strach maskovaný do rôznych podôb by pobežali za vami a pripomínali sa nepríjemnými myšlienkami, nespokojnosťou, hnevom a možno by vás ani nenechali spať. S ochotou dovoliť životu, aby sa mohol prejaviť prichádza dôvera a s ňou sloboda a prílev energie. Uvoľnite sa, sledujte svoj dych a vnímajte, čo sa deje.

Iba táto totálnosť transformuje naše negatívne vzorce, neprospešné presvedčenia, nezdravé návyky a podobne. Behom preskúmavania vnútorných úrovní sa vám začnú otvárať ďalšie a ďalšie vrátka. Znamená to, že vo svojej životnej výzve plne otvárame svoje srdce životu. Často však podliehame vonkajším okolnostiam.

Čím dlhšie sa necháme svojimi tieňmi prenasledovať, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa z toho vyvinie nejaké ochorenie, trauma alebo závislosť.

Ak vám niektoré tiene už ochorenie spôsobili, tak aj na to existujú techniky, pri ktorých sa spúšťa samouzdravovaci mechanizmus jednotlivých orgánov nášho tela. Je to za predpokladu, že ste ochotní žiť v súlade so svojim zámerom a máte silnú vieru uzdraviť sa. V mnohých prípadoch, kedy zlyhávala lekárska odborná prax, prostredníctvom tejto techniky sa udiali zázraky.

Žiť v súlade so svojim zámerom „Byť zdraví“ v dnešnej dobe nie je jednoduché. Na každom rohu na nás číhajú zdraviu škodlivé nástrahy, či už zo siete potravinových reťazcov alebo masmediálnej komunikácie.

Pocity a intuíciu máme na to, aby nám napovedali, čo nám pomôže prežiť.

Ebook Generátor zdravia môžete mať na to, aby podnietil vašu zvedavosť k tomu, aby ste zistili či existujú nové spôsoby, ako sa dá pre seba niečo normálne urobiť.

Čaká v ňom na vás skutočne jedinečný vnútorný liečiteľ, ktorý prezradí prečo a akým spôsobom sa zdravie skrýva za myšlienkami. Ako používať vlastnú energiu na uzdravovanie nie len jednotlivých orgánov, ale aj organizmu ako celku. Podľa jeho návodu si zostavíte vlastnú koncepciu zdravia, ktorá bude vašim denným sprievodcom. Okrem iného je cestou, ktorá zmierňuje fyzické a psychické útrapy a navodzuje stav vnútornej harmónie.

Ak sa rozhodnete dôverovať svojmu vnútornému liečiteľovi, tak vám držím palce a prajem úspešnú seba – uzdravovaciu kúru. Príjemné čítanie.

Beta Pavle

Viac sa o ebooku Generátor zdravia dočítate tu:

Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.