Prečo si do života priťahujeme to, čomu by sme sa radšej chceli vyhnúť?

Dôležité uvedomenia o zákone príťažlivosti.

„Presne tak, ako spoľahlivo pôsobí zákon zemskej príťažlivosti (gravitácie) na všetku fyzickú hmotu na našej planéte, pôsobí spoľahlivo aj zákon príťažlivosti na všetky vibrácie.“

Esher Hicks

Zákon príťažlivosti funguje presne, spoľahlivo, vždy a všade a nerobí rozdiely. V porovnaní so zákonom gravitácie pri tomto zákone, môžme jeho všadeprítomnú silu a intenzitu svojim pričinením ovplyvňovať. To síce aj robíme, ale väčšinou svojim nevedomím presne naopak, ako by sme chceli. Určite to dobre poznáte, často si do života priťahujeme točomu sa najviac snažíme vyhnúť.

Prečo sa to deje?

Každá myšlienka má svoju vibráciu, energiu a zakódovanú informáciu. Skôr ako sa stane myšlienkou, komunikuje v energetickom poli na predverbálnej úrovni.

Zaujala ma teória, že myšlienky, (alebo lepšie povedané určitá vibrácia či frekvencia energie) aktívne pôsobia v priestore (energetickom poli) mimo našej hlavy a my sa na ne svojimi vibráciami napájame.

Záleží od nás, ako sme energeticky naladení a na ktoré myšlienky (pretože ich je veľa) sa budeme koncentrovať. Ide o našu voľbu, pretože tie informácie, ktoré myšlienky obsahujú následne vytvárajú našu realitu. Na základe vlastných myšlienok a zámerov si môžme privodiť želané zážitky, ba dokonca aj ľudí. Nad čím premýšľame, to sa nám väčšinou premietne do nášho života.

Takže, ak sa zameriavame na problémy, budeme ich mať stále viac. Ak sa sústredíme na riešenia a dobré výsledky, nájdeme príležitosti.

Naše myšlienky nepochybne vytvárajú našu realitu.

Zákon príťažlivosti pracuje s vibráciami myšlienok rovnako s pozitívnymi ako aj s negatívnymi. Jedná sa o čistú energiu, ktorú dávame do pohybu svojimi emóciami. Zákon príťažlivosti nám prinesie presne to, čo sa zhoduje s touto energiou.

Svojím spôsobom je to veľmi jednoduché. Ale treba si uvedomiť, že ak chceme zmeniť nejakú oblasť vo svojom živote, musíme zmeniť nie len svoje myslenie a aj vnútorné presvedčenie a samozrejme následne, aj konanie.

Každá jedna myšlienka vysiela signál, podobný rozhlasovému signálu, na ktorý reaguje zákon príťažlivosti zodpovedajúcim spôsobom.

Tento mocný a spoľahlivý zákon prináša výsledky vzhľadom na vibrácie, ktoré vysielame. Nereaguje náhodne či nevyspytateľne, ale je spoľahlivý, spravodlivý, pôsobí stále a pôsobí veľkou silou.  Keď si uvedomujeme silu a spoľahlivosť zákona príťažlivosti, chápeme, ako funguje, keď zároveň vedome používame emočný a pocitový navigačný systém, tak máme všetky predpoklady, aby sme si cielene vytvorili šťastný život. 

Prečo máme pocit, že zákon príťažlivosti niekedy nefunguje?

Je to preto, pretože logiku často používame ako výhovorku. To, čo sa zdá byť logické, nemusí byť pre nás vždy prospešné. Ak sa človek nachádza v takej situácii ako je úzkosť, psychická bolesť, zlá finančná situácia a podobne.

Logicky nás to núti sa touto situáciou zaoberať. Náš mozog je naprogramovaný tak, že všetky myšlienky sa sústreďujú k tomuto emočnému rozpoloženiu.

Takže vlastne čo sa deje?

Vysielame signály, ktoré sú pravým opakom nášho želaného a samy si pýtame, aby nám bolo ešte viac toho nechceného naložené. Presne takto to funguje so zákonom príťažlivosti.

Čo z toho pre nás vyplýva?

Že môžeme vedome ovládať myšlienky a emócie a smerovať ich tam, kde chceme byť. Ide o prirodzený vývojový a transformačný proces, pretože čomu venujeme pozornosť, to rastie.

Nedajte sa odradiť.

Ak ste sa rozhodli zákon príťažlivosti uplatniť do života, začali praktizovať vedomé myšlienkové procesy, nedajte sa prosím odradiť, pokiaľ vám to nebude fungovať okamžite. Nastáva totiž fáza dojazdu, kedy sa ešte stále doplavujú následky príčin negatívneho alebo chaotického myslenia. Niekedy to môže trvať aj niekoľko mesiacov. Nedovoľte za žiadnych okolnosti stiahnuť pozornosť na pochybností, že to nefunguje.

Takže, keď sa vám niečo deje, čo nechcete alebo nedeje, čo by ste chceli, nehádžte hneď flintu do žita. Veľa ľudí v tejto fáze rezignuje. Ale znovu opakujem, že nie všetko, čo sa zdá byť logické, musí byť aj prospešné…

Keď sa váš život začne transformovať, ale budú v ňom naďalej prúdiť aj negatívne veci, myslite na dojazd a nedajte sa odradiť. Transformácia je ťažšia cesta, pretože núti človeka ísť proti vlastným (hoci už aj neprospešným) presvedčeniam, ktoré sme nadobúdali počas celého života a sú v nás hlboko ukotvené.  

Zdôrazním tri dôležité aspekty v celom tomto vedomom transformačnom procese pri uplatňovaní zákona príťažlivosti metódou MEK:

  • Myšlienky, ktoré umožňujú vyjadriť túžbu a zámer
  • Emócie – hnací motor v celom procese
  • Konanie – konkrétne činy – ústretové kroky, akceptovať dozvuk, dôraz na odraz

Keď si vedome vyberáme pomocou ovládania myšlienok čomu venujeme pozornosť a dolaďujeme podrobnosti svojich zámerov na základe pocitového navigačného systému (intuície). Ak k tomu robíme aj patričné kroky k ich naplneniu, stáva sa z nás slobodný tvorca, ktorý napĺňa zmysel tohto svojho fyzického života.

P.S. Pridajte sa do našej uzavretej FB skupiny Umenie žiť, kde sa nám môžete zveriť so svojimi snami, víziami a aj prípadnými neúspechmi, ktoré vás postretli na ceste.

S úctou Beta Pavle

Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.