Život medzi dvoma pólmi

Alebo: Ako sa zbaviť depresie?

Ako vnímate sviežosť a tvorivosť vo svojom živote? Existuje niečo ako harmonia a poriadok, ale určite cítite niekedy vo vnútri vás aj chaos.

Otázky, ktoré sa objavujú medzi týmito dvomi pólmi nám môžu otvoriť dvere k objavovaniu seba samých.

Predstavme si, že sme ako tvorcovia, ktorí majú nekonečný zásobník energie a nápadov na to, ako prejaviť svoju vlastnú jedinečnosť.

Tento zásobník sa môže javiť ako veľké mystérium, ale pomocou čítania genetických kódov, uvedomení a znalostí, ktoré už dnes máme k dispozícii, môžeme začať rozumieť vzorom a cyklom, ktoré nám pomáhajú pochopiť samých seba.

Spektrum dennodenného života sa neustále pohybuje medzi tieňmi a darmi. Keď sa cítime obklopení tieňmi, môžeme cítiť smútok alebo stratenosť. Avšak, tieň nám môže priniesť aj niečo veľmi cenné – tvorivú silu. Keď sa ocitneme v nízkych vibračných frekvenciách, často to znamená, že v nás dozrieva niečo nové a nečakané.

Naše srdce hovorí svojou vlastnou kódovanou rečou – elektrickými a magnetickými pulzmi, ktoré vysielame do sveta. Tieto pulzy môžu ovplyvniť nielen nás, ale aj to, čo nás obklopuje.

Keď sa ocitneme v období tvorivosti, cítime sa, akoby sme boli naplnení svetlom a radosťou. Tento pocit nás inšpiruje k tomu, aby sme sa vyjadrili a zdieľali naše jedinečné talenty s ostatnými.

Tieň a svetlo, chaos a poriadok, tieň a dar – to všetko tvorí náš životný príbeh. Ako sa vyrovnávame s týmito protikladmi určuje, ako prežívame a rastieme.

Krása je jednota všetkého, čo existuje. Je to naša prirodzenosť, ktorú nám netreba hľadať mimo nás, ale nájsť ju vo vnútri seba.

Ako sa s tým všetkým vyrovnať?

Niekedy stačí len byť trpezlivý a dovoliť svojej tvorivosti vyjsť na povrch. Každý z nás má svoj vlastný jedinečný príbeh, ktorým môže inšpirovať svet. Stačí povedať Áno svojmu životu (pdf na stiahnutie zdarma)

Takže, čo hovoríte? Ato máte vy?

Ste pripravení objaviť svoj vlastný genetický kód a začať písať svoj vlastný príbeh?

Pozrime sa teraz na tiene, ako sa prejavujú.

Potláčaná podoba tieňa: Depresivita

Introvetná povaha tohoto tieňa vedie nevihnutne k depresii. Tieto stavy môžu byť spôsobené „zamrznutím“ nízkofrekvenčného emočného stavu, ku ktorému došlo v dôsledku duševného zrútenia vychádzajúceho zo strachu, ktorý z človeka postupne vysáva energiu.

Tieto stavy sa môžu prejaviť v rôznych úrovniach od sporadických, po trvalé. Niektoré dokážu človeka pripútať na lôžko, iné iba uhasia iskru v očiach. Keď sa stav depresie zafixuje, môže ho prelomiť iba sám jednotlivec a to bez pomoci. Postaviť sa svojmu strachu, ktorý ju spôsobil tvárou v tvár a zmeniť frekvenciu tohoto svojho postoja.

Prejavovaná podoba tieňa: Horlivosť

Ide o úsilie za každú cenu uniknúť tomuto pocitu. Namiesto stiahnutia sa do ústrania a snahe dostať sa do súladu samého so sebou, zosilujú svoju aktivitu a kontakt s ostatnými. Títo ľudia sa horúčkovite snažia potlačiť, čo sa deje ich vnútri.

To spôsobuje, že môžu byť vtiahnutí do búrlivých situácií, alebo naopak uzavrený v mnotónnych vzorcoch, ktoré podlamujú ich zdravie. Pretože sa pohybujú opačným smerom, ako ich chemické procesy, dostávajú sa do nebezpečia. Túžba uniknúť vlastným pocitom ich otvára možnostiam závislostí a ochorení, ktoré by ich inak netrápili.

Sviežosť, tvorivosť a neobmedzené pole možností …

Rozjímanie nad tieňmi vás bude vynášať do vyšších frekvencií. Bude vám neustále pripomínať dôležitosť odovzdania sa životu. Bude vás pobádať, aby ste slále načúvali volaniu tichej vnútornej múdrosti a pomáhať transformovať všetky výzvy, ktoré k vám prichádzajú. Výhodou je, že toto učenie môžete prispôsobiť svojim denným rytmom.

Kľúč k využitiu tvorivosti sa nachádza práve v tieni. V našich strachoch, obavách či pochybnostiach. Tieň sa dostavuje, keď sa cítime prázdni, smutní, či skleslí. Jedná sa o chemický proces, odohávajúci sa v našom tele.

Pokiaľ sa mu snažíme porozumieť, nájsť preň dôvod, alebo (čo je najhoršie) napraviť ho, tak sa tento prirodzený proces správne neuzavre. Ak sa mu mentálne bránime, hrozí, že narušíme jeho proces a zafixujeme ho vo vnútri seba ako depresiu.

Keď sa náhle ocitneme slepí a stratení, tak to najlepšie čo môžete urobiť je zostať v kľude, nechať tieto pocity jemne prejsť celým telovým systémom a venovať im len tú najmenšiu možnú mieru mentálnej pozornosti.

Práve také hlboké prijatie, ako prirodzená súčasť našeho života nám nakoniec umožní získať prístup k skutočnému potenciálu a časom túto krízu úplne prekonať.

Dar – tvorivosť

Kedykoľvek jedinec hladko prechádza svojim nízkofrekvenčným chemickým procesom, tak pocitovo akoby sa z tmy náhle vynorilo svetlo. Zo smútku je náhle radosť, ktorú je potrebné vyjadriť nejakou tvorbou. Čokoľvek, čo sa vynorí z chemického pola otupelosti je niečo nové, čo horí vnútorným ohňom.

Táto sviežosť vychádza z pravdy, že tvorivosť nemôžeme nikdy ovládať. Prichádza kedy sama chce a pokiaľ nie je prítomná, nemôže robiť nič iné, ako čakať a odpočívať.

Pokiaľ je pre váš život charakteristický tento tvorčí rytmus, tak ste tu práve preto, aby ste rozpustili tento tieň tým, že sa stanete živým príkladom nepredvídateľnej sily tohoto tvorčieho procesu.

Vaša skutočná sila spočíva v schopnosti byť sami so sebou a veriť v silu vlasnej jedinečnosti a načasovania.

Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.