Vizualizácia svojho sna II.

Pokračovanie I. dielu, ktorý nájdete na mojom blogu:

Ľudí často posunie z miesta, kde sa necítia dobre buď veľmi silná motivácia alebo čisté zúfalstvo. V oboch prípadoch ak je zapojený aj emočný aspekt, tak ten pohon vpred býva omnoho výraznejší.

Pokiaľ sa presúvate k svojmu cieľu iba na základe uváženia a rozhodnutia, tak často už pri prvých prekážkach alebo ja im hovorím skúškach, ktoré prídu do cesty to človeka zastaví a odradí od ďalšej aktivity pokračovať za svojim volaním. Tu človek väčšinou znechutený opačným efektom končí presvedčený o tom, že to nefunguje.

Ak chcete doraziť do svojho cieľa, je nutné celý tento proces pochopiť a pojať ako celok, kde sa prekážky začnú meniť na výzvy.

Dôležité je uvedomenie, že naša intuícia ovplyvňuje celé naše bytie. Vysiela totiž signály, ktoré mozog musí zaregistrovať a mal by na ne reagovať. Bohužiaľ to nerobí, práve naopak sa snaží intuíciu umlčať pomocou argumentov, ktoré prameniaia z rôznych neprospešných presvedčení a vzorcov, ktoré v našom mozgu dlhé roky uchovávame a nakoniec sa intuícia pod tiažou logických argumentou úplne rozplynie.

Nikdy neignorujete svoju intuciu, vízie, priania, sny a túžby. Sú presne tým, čo vám naplní zmysel života.

Neustúpe, ani keď mozog začne vyvíjať kroky, aby to u vás, čo najrýchlejšie vymazal, pretože pre neho by nastala nová práca všetko zariaďovať, aby sa vám to vyplnilo. Mozgu je úplne jedno, ako sa cítite. Pre neho je každý krok z vašej komfortnej zóny nepohodlným a bude vám to všetko vyhovárať, až kým mu neuveríte.

Ak mu podľahnete, tak:

  • vždy budete svoje vízie, nápady odďľovať, až ich úplne pochováte začnete super nápad rozvíjať a po chvíľke vás utlčú argumenty, prečo by ste to nemali robiť aj keď zvnútra cítite, že niečo s vami rezonuje, že by ste to chceli, ale aj tak nič neurobíte vždy budete po intuitívnom pocite meniť názor…

a potom sa z tých vašich túžob stanú mŕtve sny, ktoré budete celý život ťahať so sebou a ktoré sa vám nikdy nenaplnia.

Dávajte si veľký pozor na ten automatický program mozgu, ktorý sa bude snažiť vašu intuíciu vždy umlčať. Človek, ktorý ma moc nad svojim životom jedná ako pán, nie ako obeť.

Ak sa vám to napriek odporúčaniam stále nedarí, existujú ďalšie podporné kroky, ktorými sa dá ísť ešte viac do hĺbky. Ponúkam vám môj osobný sprievod v online kurze Magická zmena celkom ZDARMA. Môžte si ho stiahnuť TU:

P.S. Pridajte sa do našej uzavretej FB skupiny Umenie žiť, kde sa nám môžete zveriť so svojimi snami, víziami a aj prípadnými neúspechmi, ktoré vás postretli na ceste.

Pre pokračovanie článku Vizualizácia svojho sna III.: Kliknite SEM

S úctou 
Beta Pavle

Som nadšená bádateľka ľudského potenciálu, iniciátorka osobnostného rozvoja a lektorka unikátnej metódy ovplyvňovania reality. Milujem hudbu, prírodu, pohyb a k môjmu životu neodmysliteľne patria knihy. Ak chcete vedieť o mne viac: Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.